4 medale Pauliny Wielińskiej (Wodnik Śrem) podczas zawodów pływackich w Poznaniu

W dniach 30 i 31 marca w Poznaniu odbyły się pływackie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12 i 13 letnich. W zawodach wzięło udział 320 zawodników z 24 klubów Wielkopolski. Śremski Klub Sportowy Wodnik wystawił 5 zawodników 13-letnich i 21 12-letnich.

Najlepiej zaprezentowała się Paulina Wielińska . Startowała w czterech konkurencjach. Jej łupem padły 4 medale: złoto na 100m stylem motylkowym (wygrała pewnie wyprzedzając rywalki o długość ciała), srebro na 100 dowolnym i 200 zmiennym oraz brąz na 400 dowolnym.

W tej grupie wiekowej dobrze zaprezentowali się pozostali zawodnicy. Najwyższe miejsca zajęli :Kamil Cimek VIII na 400 dowolnym, XI na 100 dowolnym oraz Anna Wencka X na 200 zmiennym. W drużynowej klasyfikacji zajęli VII m-ce na 24 zespoły.

Ich młodsi koleżanki i koledzy wrócili co prawda bez medali, ale w generalce ostatecznie uplasowali się wyżej, bo na czwartym m-cu(liczebnie większa grupa ). Najbliżej sukcesu była Wiktoria Kasprzak zajmując IV m-ce na 200 grzbiet i V m-ce na 100m st grzbiet. Olga Foerster była VIII na 100 dowolnym i X na 200 zmiennym. Dobrze zaprezentowały się też Nikola Galewska V na 200 klasykiem i IX na 100 klasykiem. Druga żabkarka – Wiktoria Mucha była VIII na 100 m i X na 200 m st klasycznym. Wśród chłopców Jakub Czekała był IX na 200m st klasycznym orazXII na 200 zmiennym. Piotr Maskuliński był XII na 100 grzbiet.