Emocje do końca, ale niestety porażka śremskich koszykarzy z Basket Piłą

W ostatniej kolejce ligi Kadeta A drużyna Warty Śrem podejmowała na swoim parkiecie Basket Piła. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem naszych zawodników, dlatego gospodarze liczyli na powtórzenie wyników z Piły. Niestety nadal w drużynie brakowało 2 podstawowych zawodników Chichła i Plewińskiego, co na pewno miało wpływ na przebieg spotkania.

Od samego początku zanosiło się na bardzo wyrównany pojedynek. Początek meczu należał do drużyny z Piły, który zaskoczył składnymi akcjami w ataku i po 2 min. wygrywali 8:0. Wtedy sygnał do odrobienia strat dał Starkiewicz i po chwili na tablicy widniał wynik 13:8 dla WARTY. Gospodarzom jednak nie udało się utrzymać prowadzenia do końca pierwszej kwarty i po dwóch błędach w obronie mieliśmy wynik 13:13.

Drużyna niebieskich w tym dniu miała ogromne problemy na zbiórce pod tablicami, co przełożyło się na wynik 2 kwarty. Przegrali ją 26:30. Kolejna odsłona meczu przyniosła wyśmienitą grę Simona, który swoimi wejściami i grą 1:1 zdobył 10 pkt., co pozwoliło nie stracić dystansu do przeciwników i wygrać tę część meczu 15:14. Ostatnia kwarta przyniosła wielkie emocje dla trenerów, zawodników i kibiców. W ostatnią część meczu lepiej weszli goście, którzy w 5 min zdobyli 11 pkt., a gospodarze tylko 2 i odskoczyli na bezpieczną 12 pkt. różnicę. Wydawało się, że przy tak wyrównanym poziomie drużyn jest już po meczu.

Dwie i pół minuty przed końcem drużyna gospodarzy przegrywała 46:58 i na domiar złego za 5 przewinień parkiet musiał opuścić Simon. Nie mając nic do stracenia gospodarze przeszli do pressingu na całym boisku. Na parkiecie rozpoczęła się gra nerwów. Warciarze zaczęli punktować przy nieskuteczności gości i nagle na tablicy widniał wynik 54:60.

Została minuta do końca… Gospodarze w tym czasie nie trafili 3-krotnie spod tablicy w kluczowych akcjach tego meczu!!! Zabrakło doświadczenia grania pod presją wyniku. Kolejne akcje kończył Starkiewicz i Jurga, lecz czasu na doprowadzenie do dogrywki było już zbyt mało. WARTA po emocjonującym meczu przegrała u siebie z Piłą 58:60 (13:13,13:17,15:14,17:16).

Śremski Klub Sportowy Warta: M.Starkiewicz (25 pkt), B.Simon (14 pkt) S.Jurga ( 7 pkt) M.Ciesielski (7 pkt), B.Posadzy ( 2pkt)J.Kazimierczak ,F.Tyrakowski , R.Jackowski , M.Ziobroń, A.Tyluś.

Materiał dzięki uprzejmości Śremskiego Klubu Sportowego Warta.