Już oficjalnie: Warta Śrem przegrywa walkowerem z Piastem Kobylnica

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej oficjalnie zweryfikował wynik spotkania pomiędzy Wartą Śrem a Piastem Kobylnica na 0:3. Piast tym samym wygrywa walkowerem mecz, w którym to piłkarze Warty prowadzili 3:2.

Przypomnijmy, że pod koniec października piłkarze Warty rozgrywali mecz na szczycie z Piastem Kobylnica, który zakończył się w skandaliczny sposób: Skandaliczny incydent podczas meczu piłkarskiego w Śremie.

Co się stało? Podczas meczu “na szczycie”, bo za taki trzeba uznać mecz drugiej (Warta Śrem) oraz trzeciej (Piast Kobylnica) drużyny ligi grupka, którą trudno nazwać kibicami rzucała na boisko różne przedmioty (prawdopodobnie żołędzie). Po interwencji kierownika oraz kapitana naszej drużyny na trybunach uspokoiło się. Sędzia jednak nie kontynuował już spotkania.

Pomimo odwołania śremskiego klubu (Przerwany przez sędziego mecz Warty Śrem – jest oficjalne stanowisko klubu), WZPN zdecydował o przyznaniu trzech punktów Piastowi Kobylnica. Śremscy piłkarzy zajmują w tej chwili 4 miejsce w tabeli tracąc do lidera 6 punktów.

Smutny jest fakt, że o walkowerze zadecydowała  grupka osób, która wywołała również falę krytyki pod adresem wszystkich kibiców Warty Śrem. Podkreślamy, iż to wandale, przez których przerwano mecz, a nie kibice (przynajmniej nie śremskiej Warty). Kibiców na Stadionie Miejskim w Śremie jest coraz więcej i ci najzagorzalsi dopingują swoją drużynę przez całe spotkanie oraz włączają się w wiele charytatywnych akcji: Kibice Warty Śrem włączają się w zbiórkę na renowację mogił powstańczych.