Książ Wlkp.: Niemowlę pod opieką pijanych rodziców

0
286

Odebraniem trzymiesięcznego dziecka nietrzeźwym rodzicom zakończyła się interwencja dzielnicowych w Książu Wlkp. Chłopczyk został przewieziony do rodziny zastępczej, która pełni funkcję pogotowia rodzinnego. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

W piątek, 21 listopada, około godz. 21.30, dyżurny śremskiej Policji został powiadomiony o awanturze domowej w jednym z mieszkań w gminie Książ Wlkp.

Na miejsce udali się dzielnicowi z ksiąskiego Rewiru.

Z ustaleń mundurowych wynika, że zgłaszająca interwencję mieszkanka gminy Książ Wlkp. oraz jej konkubent, przebywając w mieszkaniu rodziców kobiety, posprzeczali się i mężczyzna uderzył swoją konkubinę.

Interweniujący policjanci wyczuli, zarówno od kobiety, jak i jej konkubenta, silną woń alkoholu, a w mieszkaniu znajdowało się maleńkie dziecko-trzymiesięczny chłopczyk. Okazało się, że matka niemowlaka ma ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a jej konkubent około półtora promila.

Ponadto w mieszkaniu przebywały jeszcze dwie inne osoby z rodziny matki chłopczyka, które również były nietrzeźwe. Natomiast mieszkająca niedaleko babcia niemowlaka oświadczyła, że nie podejmie się opieki nad wnukiem.

W tej sytuacji, ponieważ zagrożone było dobro dziecka – rodzice chłopczyka awanturowali się, byli nietrzeźwi, a ponadto nie było innej, trzeźwej, pełnoletniej osoby, pod opieką której policjanci mogliby zostawić niemowlę – o sprawie poinformowano pracownika Ośrodka Pomocy Społecznej oraz pogotowie.

Trzymiesięczny chłopczyk najpierw został przewieziony do Szpitala w Śremie, a następnie do rodziny zastępczej, która pełni funkcję pogotowia rodzinnego.
Sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym.

Ewa Kasińska, Komenda Powiatowa Policji w Śremie

materiał dzięki uprzejmości Komendy Powiatowej Policji w Śremie

Książ Wlkp.: Niemowlę pod opieką pijanych rodziców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here