Nieudana wyprawa piłkarzy Warty do Gostynia

Rozgrywająca swoje mecze sparingowe drużyna piłkarzy Warty Śrem przegrała z Kanią Gostyń na boisku rywala 4:1. Honorową bramkę dla śremian zdobył w drugiej połowie Aleksander Kaptur. Kania Gostyń, to aktualny lider Klasy Okręgowej Leszno.

Mecz rozpoczął się bardzo niefortunnie dla naszej drużyny, bo już w drugiej minucie meczu straciliśmy po błędzie obrony bramkę. W 6 min. ponownie zrobiło się groźnie pod naszą bramką, ale na wysokości zadania stanął nasz bramkarz Michał Grzelak, który dwukrotnie wybił piłkę spod nóg napastników Gostynia. W 12 min. obraz gry tego meczu mógł się zmienić, gdyby Mateusz Maśliński wykorzystał stu procentową okazję do zdobycia bramki. Znalazł się w sytuacji sam na sam, ale niestety strzał poszybował nad bramką bramkarza Kanii.

W 25 minucie identyczna sytuacja w wykonaniu Michała Wojciechowskiego, który kopiuje wcześniejszy “wyczyn” Maślińskiego. W 28 min. przed utratą bramki ratuje nas dobra interwencja naszego bramkarza, ale niestety w 30 min. kapituluje. Przy pasywnej postawie obrońców i przegrywamy 2:0. W 36 min. znowu ratuje nas popularny „Grzeli”, wybijając piłkę na rzut rożny. Po wrzutce z “kornera” znowu staje na wysokości zadania i nie dopuszcza do utraty bramki. Niestety po paru minutach tracimy kolejną bramkę i jest już 3:0. Pierwsza połowa kończy się rezultatem 3:0, przy przewadze drużyny gospodarzy.

Na początku drugiej połowy, w 50 min. poprzeczka wyręcza nas od utraty bramki. Na bramkę warciarzy czekaliśmy do 62 minuty. Świetna akcja prawą stroną Huberta Sciaka, zagranie w pole bramkowe i na raty, Olek Kaptur zdobywa bramkę na 3:1.

W końcówce spotkania, w 83 minucie straciliśmy czwartą bramkę, która ustanowiła wynik spotkania na 4:1 dla Kanii Gostyń.

Podsumowując, gra w drugiej połowie była bardziej wyrównana, co widać chociażby po samym wyniku (1:1), ale cały mecz niestety przegraliśmy. Dotychczasowi sparingpartnerzy, mocno obnażyli nasze braki, które musimy szybko wyeliminować i co najważniejsze, poprawić skuteczność strzelecką naszych zawodników.

Następny sparing zagramy 12.03.2016 roku z Pogonią Lwówek w Grodzisku Wlkp. o godz. 13.00, na który zapraszamy kibiców.

Warta Śrem: Grzelak, Chwaliszewski, Skrzypczak, Domałeczny, Mocek, Błaszczyk, Maśliński (46′ Koralewski), Słomczyński, Wojciechowski (46′ Kaptur), Świder, Sciak