Pracowity weekend śremskich pływaków

Miniony weekend był dla śremskich pływaków bardzo pracowity. Już od czwartku grupa czwartoklasistów wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 10 i 11 letnich, które odbywały się w Poznaniu i które zgromadziły młodych pływaków z Wielkopolski.

Zawodnicy Wodnika wystartowali w tych zawodach po raz pierwszy i do przepłynięcia mieli 50m. stylem motylkowym oraz 100m.grzbietem. Wielu z nich poprawiło swoje życiówki co było powodem ich radości oraz trenerów. Jeszcze lepszy okazał się kolejny dzień zawodów, bo przyniósł pierwsze medale na tak poważnych zawodach. W tym dniu zawodnicy mieli do przepłynięcia 100m. stylem klasycznym i dowolnym,ewentualnie 200m. stylem zmiennym. Brąz w ”żabce” zdobyła Natalia Sójka bijąc przy okazji życiówkę a na koniec zawodów w niezwykle emocjonującym wyścigu sztafetowym stylem dowolnym, dziewczęta zajęły także 3 miejsce.

Po jednodniowej przerwie, czwartoklasiści w towarzystwie swoich starszych klubowych koleżanek i kolegów, wystartowali w niedzielę 24 maja w IV Mistrzostwach Ostrzeszowa w Pływaniu. W tych licznie obsadzonych zawodach, 38 osobowa grupa ze Śremu zdobyła 28 medali : 10 kl. czwarta, 11 kl. piąta, 4 kl. szósta i 3 medale gimnazjaliści. Wśród najmłodszych 3 medale, 2złote i srebrny zdobyła Natalia Sójka, 2 medale, złoty i brązowy zdobyła Joanna Szałek ,po jednym medalu brązowym zdobyli Olga Baran, Jakub Brzeziński, Adam Górczyński,Zuzanna Grzelka i Bogusław Maskuliński.. Wśród zawodników piątej klasy medale wywalczyli: Olga Foerster 3 brązowe,Aleksandra Stachowska 2 brązowe i po jednym medalu: Wiktoria Kasprzak srebro, Nikola Galewska srebro, Wiktoria Mucha brąz , Jagoda Duda brąz ,Piotr Maskuliński brąz, Bartosz Jabłoński srebro.

Nie zawiedli także zawodnicy starsi: Paulina Wielińska wywalczyła łącznie trzy medale – jeden złoty i dwa srebrne, brąz Zuzanna Statucka ,wśród gimnazjalistów na podium wszedł Michał Szewczyk- brąz i Wiktoria Musielak również brąz. Trenerzy nie ukrywali zadowolenia z postawy nie tylko medalistów, ale postawy i wyników wszystkich wychowanków.