Trzy punkty śremskich Orlików na inaugurację piłkarskiej rundy wiosennej

Na inauguracje rundy wiosennej podopieczni Michała Mocka gościli na własnym terenie drużynę Clescevii Kleszczewo. W sobotnie przedpołudnie bo już o godzinie 10.00 rozbrzmiał pierwszy gwizdek sędziego, który jednocześnie rozpoczął rundę wiosenną.

Wraz z pierwszym gwizdkiem sędziego drużyna Warty ruszyła do zdecydowanego ataku. Zauważyć można było, że podopieczni trenera Mocka chcą w tym meczu narzucić swoje warunki. Mimo iż to Warciarze przeważali przez pierwsze minuty gry to oni jako pierwsi stracili bramkę. Na wyrównanie długo nie było trzeba czekać bo dwie minuty później do siatki zza pola karnego precyzyjnym strzałem piłkę w siatce umieścił Patryk Michalak. W 14 minucie było już 2:1 dla Śremskich piłkarzy. Perfekcyjne podanie Stawki wykończył Kacper Świdurski. W 20 minucie kolejną Warta zdobywa kolejną bramkę. Zespołową akcję skutecznie zakończył ponownie Świder. Goście nie mieli zamiaru odpuszczać i tuż przed przerwą zdobywają bramkę kontaktową.

W drugiej połowie spotkania obraz gry nie uległ zmianie. Warta kontrolowała sytuację i wyglądało na to, że bramki dla Warty to tylko kwestia czasu i tak też było. Dobra organizacja gry, cierpliwość w rozgrywaniu piłki przynosiła oczekiwane przez kibiców kolejne gole. W 31 minucie spotkania bramkę zdobył Kacper Stawecki, który w przerwie zimowej przygotowywał się do zmiany pozycji i w tej chwili Stawka gra na pozycji numer 6. Piątą bramkę dla niebiesko białych szatanów, a drugą w tym spotkaniu zdobył ponownie Stawecki, który po krótkiej wymianie piłki z jednym z napastników uderzył precyzyjnie przy samym słupku. Goście w drugiej połowie nie wiele mieli do powiedzenia, ale do siatki trafili po jednej z nielicznych kontr. W 47 minucie wynik ustalił Patryk Michalak. Warta wygrywa pierwsze spotkanie bardzo zasłużenie i pewnie 6:3.

“(…)okres przygotowawczy przepracowaliśmy solidnie(…)”

“Pierwsze spotkania po kilkumiesięcznej przerwie pokazało nam, że okres przygotowawczy przepracowaliśmy solidnie. W okresie przygotowawczym szukaliśmy środkowego pomocnika. Padło na Stawkę, który mimo młodego wieku sporo już widzi na boisku i ma papiery na grę. Kacper już dziś dał nam odpowiedź, że to słuszna decyzja. Kolejnym ogromnym plusem naszej drużyny jest to, że mamy zawodników, którzy mogą rozgrywać spotkania na kilku pozycjach (Tobi, Stawka, Domin, Patryk, Walczak). Cieszymy się wszyscy z tego meczu, cieszy przede wszystkim styl jaki reprezentowaliśmy przez całe spotkanie. Brawa i podziękowania dla całego zespoły, który zagrał dziś bardzo dobre zawody. Już za tydzień czeka nas trudniejsze spotkanie bowiem do Śremu przyjedzie zespół Polonii Środa Wlkp.. Początek spotkania o godz. 15.00. Zapraszamy.” – trener orlików.

Skład: Szafrański A., Nowak, Szulczewski, Cieślak, Szafrański T. ©, Stawecki, Walczak, Pruchnik, Górski, Szydłowski, Świdurski, Bąkowski, Sturmer, Mikołajewski.

Bramki: Strzelali x 2: Michalak, Świdurski, Stawecki