Szpadzistka śremskiej Warty znowu na podium

W dniach 28 – 29. 03. 2015 roku w Pobierowie odbył się XV Międzynarodowy Turniej Szermierczy w szpadzie. W turnieju udział wzięło udział 126 zawodników w tym czwórka szermierzy Warty Śrem: Wiktoria Mieszała, Jagoda Owczarek, Jakub Mieszała i Adrian Genderka.

Największy sukces odniosła Wiktora Mieszała która zajęła I miejsce. Wiktoria w całym turnieju nie poniosła porażki choć w eliminacjach walczyło jej się ciężko. Mimo tego do walk pucharowych została rozstawiona z numerem drugim.

W pucharach “Wicia” walczyła jak w transie, zawodniczki miały bardzo duże kłopoty aby zadać Wiktorii trafienie. W walce półfinałowej Wiktoria pokonała zawodniczkę GRYFKA Szczecin Olę Nowak 15 do 1 a w finale Ewelinę Sabalską z KUSEGO Szczecin 15 – 3. Jagoda Owczarek w finale zajęła siódme miejsce .jedno zwycięstwo więcej w eliminacjach i pewnie byłaby w trójce, a tak w walce o półfinał wpadła na zwyciężczynię turnieju Weronkę Janicką która na dzień dzisiejszy jest zawodniczką silniejszą od Jagody. Jakub Mieszała zajął IX miejsce, a Adrian Genderka XIII miejsce, chłopcy walczyli ze zmiennym szczęściem.

W ocenie trenerów był to lepszy występ niż tydzień wcześniej we Wrocławiu nie tylko pod względem wyników sportowych ale również poziomu jaki reprezentowali Nasi zawodnicy. Jednak musimy zwiększyć ilość treningów i udział w zawodach jak chcemy osiągać wyniki liczące się w kraju, choć na dzień dzisiejszy budżet naszej sekcji nam na to nie pozwala.