Trzeci sparing i pewne zwycięstwo piłkarzy śremskiej Warty.

W minioną sobotę, 18 lutego piłkarze Śremskiego Klubu Sportowego Warta rozegrali trzeci tej zimy mecz sparingowy. Tym razem rywalem biało-niebieskich był zajmujący dziewiątą pozycję w poznańskiej klasie okręgowej Lipno Stęszew. Warciarze pewnie zwyciężyli 5:1. Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Błaszczyk, Sciak dwie oraz Maśliński dwie. Runda wiosenna rozpoczyna się za ok. 5 tygodni.

Warta Śrem wystąpiła w składzie: Grzelak (46’Jańczyk) – Komorowski (46’A.Kolański), Pelec (46’Koralewski), Skrzypczak, Domałeczny – Berger, Chwaliszewski, Błaszczyk, M.Kolański (46’Wojciechowski – Mateusz Maśliński, Sciak

Lipno Stęszew – Warta Śrem 1:5 (0:4)
Wożniak 56 Błaszczyk 5
Sciak 6, 32-K
Maśliński 29, 77

Początek meczu rozpoczął się dla naszego zespołu znakomicie, gdyż w 5 minucie fantastyczną bramkę z rzutu wolnego zdobył Maciej Błaszczyk uderzając z 25 metrów idealnie w okienko. Nie minęło 60 sekund, a Warta prowadziła już dwoma bramkami po tym jak Hubert Sciak wykorzystał nieporozumienie obrońców i umieścił piłkę w siatce. Jednak z minuty na minutę gra się wyrównała i rywale także mieli okazje bramkowe, lecz były to okazje nieudane. W 29 minucie po podaniu Huberta Sciaka bramkę na 3:0 zdobył Mateusz Maśliński, który z 5 metrów nie dał szans bramkarzowi. 180 sekund później Maciej Błaszczyk był faulowany w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Hubert Sciak. Do przerwy 4:0.

W drugiej połowie trener Damian Skrzypczak dokonał kilku zmian i nasza gra troszeczkę opadła. Co prawda w 54 minucie Rafał Jańczyk obronił strzał z wolnego, ale dwie minuty później wyciągał piłkę z siatki po nieporozumieniu obrońców. W 67 minucie po raz kolejny z wolnego uderzał Maciej Błaszczyk, ale tym razem trafił w słupek. W 77 minucie po ładnej akcji Huberta Sciaka bramkę na 5:1 zdobył Mateusz Maśliński. Ten sam zawodnik mógł zdobyć hat-tricka, ale chwilę później zabrakło mu szczęścia, gdyż trafił w słupek. Po dobrym sparingu wygrywamy 5:1. Następny sparing zagramy w sobotę 25 lutego, wówczas to udamy się do Sepna na mecz z TSG Kamieniec. Początek meczu o godzinie 14.00.

Sparing i pewne zwycięstwo Warty. Lipno Stęszew - Warta Śrem 1:5
Sparing i pewne zwycięstwo Warty. Lipno Stęszew – Warta Śrem 1:5