Turnieje piłkarskie Warta Cup, czyli wielka gra małych piłkarzy

W minioną sobotę 13 lutego br. w hali sportowej przy ul.Staszica odbył się II turniej Warta Cup rocznika 2003/04, natomiast w Szkole Podstawowej nr 6 w Śremie Warta Cup rocznika 2007 organizowane przez Śremski Klub Sportowy Warta.

W zawodach występowały drużyny z całej wielkopolski: między innymi z Poznania, Leszna, Wrześni, Kórnika, Krotoszyna. Duże słowa uznania i wielkie brawa należą się wszystkim rodzicom dzięki, którym ten turniej organizacyjnie wypadł wyśmienicie.

Uroczystego otwarcia turnieju rocznika 2007 dokonał Vice-prezes Zarządu Pan Piotr Chicheł.  Przez kilka godzin młodzi adepci zmagali się w rozgrywkach prowadzonych przez sędziego głównego Rafała Krawczyńskiego i sędziów pomocników Daniela Cicharskiego, Damiana Stępę oraz Marka Bartkowiaka. Ostatecznie zwycięzcą Turnieju została drużyna Lecha Poznań, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Szkoły Futbolu Luboń a na trzecim UKS Trójka Krotoszyn.

Drużyny Warty Śrem uplasowały się kolejno Warta Śrem Niebieska w składzie: Ernest Mazurek, Hubert Konieczny, Igor Drożdżyński, Mateusz Dukat, Szymon Dobraś, Igor Skrzypczak i Borys Janowski na czwartym miejscu, Warta Śrem Biała –w składzie Jakub Cicharski, Igor Chlebowski, Franciszek Skrzypek, Maciej Stępa, Adam Wierski, Mateusz Zbierski i Antoni Konieczny na piątym miejscu i WARTA Śrem Złota w składzie : Emil Bartkowiak, Szymon Dzikowski, Mikołaj Maśliński, Dawid Sękowski, Oliwier Krępulec, Emil Kasprzak, Stefan Kmiecik i Igor Talarczyk na ósmy miejscu.

Drużyna Szkoły Podstawowej nr 6 w Śremie również zasługuje na pochwałę. Prowadzona przez trenerów Tomasza Jaskulskiego i Dawida Grześkowiaka drużyna w składzie Filip Przepierzyński, Wiktor Nowicki, Bartosz Łączny, Bartosz Sarbinowski, Aleks Dzierżawczyk, Damian Łączniak, Wojciech Gołaszewski, Antoni Kowalak, Ksawery Kwasieborski i Jakub Wiśniewski dzielnie stawili opór znacznie bardziej utalentowanym drużynom jak Kłos Zaniemyśl i ostatecznie zajęli dziewiąte miejsce. Jako debiutanci zasługują na największe słowa uznania. Organizatorzy postanowili wyróżnić również nagrodami indywidualnymi i tak najlepszym strzelcem został zawodnik Warty Śrem – Igor Drożydżyński, Najlepszym Bramkarzem został zawodnik UKS Trójka Krotoszyn – Kamil Biernat, a najlepszym odkryciem turnieju został zawodnik Szkoły Futbolu Luboń mający zaledwie 5 lat Franciszek Zawal. Każdy zespół został nagrodzony pamiątkowymi medalami i pucharami oraz każda drużyna otrzymała pakiet nagród dla każdego zawodnika.

Najlepszym strzelcem został zawodnik Asa Czempiń Jakub Pawlisiak, a najlepszym bramkarzem Filip Thomas – zawodnik FA Leszno. Pierwsze trzy zespoły otrzymały okazałe puchary i medale, a każdy z uczestników został obdarowany drobnym upominkiem i dyplomem za udział w II turnieju Warta Cup.

Podczas turnieju rocznika 2003/2004 przybyłym kibicom zaprezentowały się takie drużyny jak: Adalbertus Dalewo, Kotwica Kórnik, Wisła Borek Wlkp., Victoria Września, Kania Gostyń, Football Academy Leszno i As Czempiń.  Nasz zespół został podzielony na dwa zespoły – Warta Śrem 2003 i Warta Śrem 2004. Uczestnicy zostali przydzieleni do dwóch grup. W grupie I znalazły się – Warta Śrem 2003, Adalbertus Dalewo, As Czempiń, Kotwica Kórnik, Kania Gostyń. Natomiast do grupy II – Warta Śrem 2004, Wisła Borek Wlkp., Victoria Września, Football Academy Leszno. Dwa pierwsze zespoły z każdej grupy zagrały w półfinałach, pozostałe odpowiednio o 5, 7, 9 miejsce.

W półfinałach znalazły się zespoły – Kania Gostyń, FA Leszno, As Czempiń i Victoria Września. W finale zagrały Victoria Września i FA Leszno. Po zaciętym meczu, który zakończył się remisem 1-1, do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Lepiej egzekwowali je zawodnicy Victorii i to oni zostali zwycięzcą zmagań w turnieju WARTA CUP. Drugie miejsce zajęła FA Leszno, a miejsce na podium uzupełniła ekipa Kani Gostyń. Nasze zespoły zajęły – Warta 03 – 6 miejsce, a Warta 04 – 8 miejsce. Ogółem rozegrano 22 mecze, w których strzelono 72 bramki, co daje średni 3,3 bramek na mecz.

“Poziom sportowy turnieju Warta Cup byl bardzo dobry. Każdy z 9 zespołów, który się zaprezentował pokazał ciekawy football.
Co do moich podopiecznych to oba zespoły zrealizowały podstawowy cel na ten turniej tzn. dobra zabawa + radość z gry. Brawa należą się też chłopakom za to, ze próbowali grac “piłką”. Niestety słaba skuteczność w kluczowych momentach, brak konsekwencji i proste błędy w obronie nie pozwoliły nam zająć lepszych miejsc. Gospodarze okazali się być bardzo gościnni dla gości :)!!! Dziękuje rodzicom za pomoc w organizacji turnieju, który dzięki nim okazał się sportowym i organizacyjnym sukcesem!!! Wielkie BRAWA!!! Dziękuje również wszystkim sponsorom – dużym i małym.”