Wysokie zwycięstwo piłkarzy Warty w pierwszy sparingu z Heliosem Czempiń

Wysokim zwycięstwem, bo aż 6:0 zakończył się pierwszy sparing piłkarzy śremskiej Warty z Heliosem Czempiń. Na spotkanie z Heliosem pojechało dwudziestu piłkarzy z których mógł skorzystać trener Warciarzy Damian Skrzypczak, w tym dwa nowe nabytki: Kacper Świder (strzelec pierwszej bramki w sparingu) oraz Radosław Jarek.

Na pierwszą połowę wyszli: w bramce Michał Grzelak, Bartosz Pelec, Artur Kolański, Patryk Słomczyński, Adrian Chwaliszewski, Mateusz Maśliński (junior), Aleksander Kaptur, Maciej Błaszczyk, Kacper Świder (nowy nabytek Warty) i Jakub Szymański i Hubert Sciak.

W drugiej połowie trener Damian desygnował pozostałych zawodników tj.: do bramki wszedł Jakub Urbański, dalej Krzysztof Stępa, Michał Mocek, Mikołaj Berger, Marcin Kowalewski, Mikołaj Maśliński, Radosław Jarek (kolejny nabytek Warty), Michał Wojciechowski, Bartosz Domałeczny i pozostali Hubert Sciak, i Artur Kolański.

Na boisku widać było wyraźną dominację śremian, a wynik nie był nawet przez chwilę zagrożony. Pierwszy mecz w rundzie wiosennej Warta zagra w drugiej połowie marca z 1920 Mosina.

Warta Śrem – Helios Czempiń 6:0 (3:0)

1:0 Kacper Świder 22 minuta

2:0 Hubert Sciak 24 minuta

3:0 Mateusz Maśliński 32 minuta

4:0 Michał Wojciechowski 62 minuta

5:0 Huber Sciak 72 minuta

6:0 Michał Mocek 88 minuta